Twilight
Sitemize Hoşgeldinz!

Lütfen Giriş Yapınız.
Twilight
Sitemize Hoşgeldinz!

Lütfen Giriş Yapınız.
Twilight
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Twilight fanlarının kurduğu bir forum...

AnasayfaHoşgeldinizGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Röportajlar

4 posters
YazarMesaj
paradise
Admin
Admin
paradise

Nerden : Sitede bulunmadığım süre içeriisinde bana ulaşamanız için tel :0506 891 04 58

Röportajlar Empty
MesajKonu: Röportajlar   Röportajlar I_icon_minitimeÇarş. Haz. 10, 2009 11:37 am

Mädchen.de : Vampir rolüne nasıl hazırlandın ? biraz bahseder misin ?
Robert Pattinson : Amacım gerçek bir Vampiri canlandırmak olmadı. Canlandırdığım karekterde bir Vampirle bir insanı bağdaştırmaya çalıştım. Benim tercihim tamamen insan özelikleri taşıyan vampiri canlandırmaktı.
Mädchen.de : Edward ile ortak yanların var mı ?
Robert Pattinson : Fiziksel olarak birbirimize çok benziyoruz. ( Güler ) … Hayır, çok değil; çok az özelliğimiz benziyor.
Mädchen.de : Edward karekterinde seni etkileyen nedir ?
Robert Pattinson : Edward kitapta her sorunu çözen kahraman olarak anlatılıyor. Kendi gücünün, özeliklerinin farkında değil, yaptığı iyilikler karşılığında teşekkür edilmesini anlayamıyor. O alcakgönüllü bir Kahraman. Ona : - ” Beni kurtardın ! ” denirse , Edward : -” Hayır, ben bir şey yapmadım ” der.
Mädchen.de : Hangi süper güçlerinin olmasını isterdin ?
Robert Pattinson : Zamanı durdurmayı isterdim. Ama süper güçlerle ilgilenmiyorum. Süper güçlerin oldugunda, çevrendeki insanların yardım talepleriyle uğraşırsın. İnsalar sana gelip süper gücünü kullanmak için sorabilir. Süper güce sahip olmak çok zengin olmak gibi. Çok zengin olursa, insanlar gelip borç ister, iste Süper güçlere sahip olmak gibi bir sey.
Mädchen.de : Çekimler esnasında oyunculuğundan kattığın ne oldu ?
Robert Pattinson : Hiç bir kötülük yapmadığın halde ürkütücü gözükmeye çalismak, iyi olup korkunç olduğunu yansıtmak. Vampir rolümde kimseyi öldürmüyordum. Vampir oldugunu gizleyen, korkunç taraflarını gösterdiğin halde öldürmemek. İşte bu…
Mädchen.de : Kötü Vampiri canlandırmak senin için daha mı kolay olurdu ?
Robert Pattinson : Kesinlikle, evet.
Mädchen.de : Alacakaranlık’ta hoşlandığın karekter hangisi ?
Robert Pattinson : Sanırım James. Oynamayı arzuladığım diğer karekterlerden birisi James olurdu. Eğlenceli bir rol.
Mädchen.de : Çekimlerde eğlenceli bir sahneni anlatır mısın ?
Robert Pattinson : Çekimlerin hemen ilk günü Bella’yı kurtarma sahnesini çekiyorduk. Gerçek bir kahraman olarak Bella’yı kollarıma almalıydım. Sahnem için kostüm, incecik Kristin’i kaldırıyordum ki baldırıma kramp girdi. gerçekten utanmıştım. ( Güler )

Kaynak : Mädchen Web Sitesi
https://thecullens.yetkinforum.com , 7a-fansite.forummum.com
Eylül_Cullen
Forum Müdür
Forum Müdür
Eylül_Cullen

Röportajlar Empty
MesajKonu: !!!!   Röportajlar I_icon_minitimePerş. Haz. 11, 2009 3:57 pm

İrem bunları niye buraya koydun bence haberler bölümüne koyalıımm
paradise
Admin
Admin
paradise

Nerden : Sitede bulunmadığım süre içeriisinde bana ulaşamanız için tel :0506 891 04 58

Röportajlar Empty
MesajKonu: Geri: Röportajlar   Röportajlar I_icon_minitimePerş. Haz. 11, 2009 5:22 pm

haberler bölümünde olmaz ama.bu bölüm çok boş normalde burada olması lazım röportajların.Haberler bölümünde haber olcak röportaj değil. lol!
ecem
Süper Moderatör
Süper Moderatör
ecem

Röportajlar Empty
MesajKonu: Geri: Röportajlar   Röportajlar I_icon_minitimeCuma Haz. 12, 2009 4:34 pm

Süperrrrrrrrrrrr Smile)) teşekkürler
http://www.muziktr.yetkinforum.com
paradise
Admin
Admin
paradise

Röportajlar Empty
MesajKonu: Geri: Röportajlar   Röportajlar I_icon_minitimePerş. Eyl. 17, 2009 12:36 pm

Premiere: Rob başlamadan önce kuaförünün ismini ve kullandığın saç jölesinin markasını öğrenmek istiyorum…

Rob: Gerçeği mi öğrenmek istiyorsun? Saçlarımı sadece sette kestiriyorum.

P: Oh! Ve neredeyse unutuyordum: Tanıdığım tüm kızların sana selamı var.

R: (Güler) Selam!

P: Birbirimizi en son geçen yıl Kasım ayında Alacakaranlık’ın Amerika tanıtım turunda görüşmüştük, o zamanlar henüz olanların farkında değilmiş gibi görünüyordun.

R: Ben hiç kimsenin olanları anlayabileceğini sanmıyorum. Bu tür bir durum çok ender yaşanır. Bu şans ve tesadüflerin bir karışımı. Bir gün uyanıyorsun ve aniden bir yıldız oluyorsun. Gerçekten çok garip. Bir anda sen hiç değişmemişken herkes senin kim olduğunu biliyor. Neler olduğunu tam anlamıyla Cannes’da anladım. Programların arasındaki boş bir zamanda bir restorandaydım ve 2 saat sonra dışarıya çıktığımda çıkışta beni bekleyen 500 kişi ile karşılaştım. Tam kaos ortamıydı. Beni resmen arabaya taşımak zorunda kaldılar. Şimdi bunu düşündüğümde çok komik geliyor. (Güler)

P: O 500 kişiye orada ne yaptıklarını sorma ihtiyacı duymuş olmalısın…

R: Elbette. Oradaki kızlardan birine: “Gel, beraber kahvaltı edelim” demiş olsaydım, kesinlikle çok utanacağına ve bir daha bir kalabalığın içinde çığlık çığlığa benim adımı söylemeyeceğine eminim.

P: İşte bak çözümü buldun, tekrar normal bir hayatın olması için hayranlarının herbirini kahvaltıya davet etmelisin.

R: Teker teker. Süper fikir!

P: Üstüne bu kadar hızlı bir şekilde gelindiğinde serinkanlılığını korumak güç olmalı.

R: Bilmiyorum… Evet, elbette. Ama aynı zamanda değiştiğimi hissetmiyorum. En rahatsızlık verici şey arkadaşlar onlarla buluşmam için aradığında, onlara “Üzgünüm, oraya gidemem” demek zorunda kalmak, çünkü orada fotoğrafçıların beni beklediğini biliyorum. Böyle durumlarda kendimi kötü hissediyorum, sanki tüm dünya benim etrafımda dönmek zorundaymış gibi. Her zaman etrafımı kollamalıyım, her an aşırı dikkatli olmalıyım, birileri benim fotoğrafımı çekiyor olabilir veya kameraya alıyor olabilir, sözlerime bile dikkat etmeliyim. Bu bana durmaksızın çalışıyormuşum hissi veriyor: ama en azından, setlerdeki güvenlik önlemleri sayesinde biraz da olsa özel bir yaşantıya kavuşuyorum. Bu beni rahatlatıyor.

P: Sen şimdi sadece film setlerinde özel bir yaşantın olduğunu mu söylüyorsun?

R: Çılgınca mı? Hayır. Şu ana kadar ortadan kaybolabileceğim tek bir yer bulamadım. Hayal edeceğim en ıssız yerlerde bile birileri fotoğrafımı çektirmek veya imza almak isteyecektir. Açıkçası, bu kadar kolay tanınabileceğimi düşünmemiştim. (Güler)

P: Aynı zamanda davranışlarına çok dikkat etmelisin, ki bu özellikle 23 yaşındayken çok kolay olmamalı. 23 yaşında olduğum zamanları hatırlıyorum… Allah’tan beni 7/24 takip eden bir kamera yoktu.

R: Kesinlikle. Ne zaman sabrımın tükeneceğini bilmemem ve ardından gerçekten aptalca birşey yapabilecek olmam beni en çok endişelendiren şey. Bekleyip göreceğiz…

P: Kendi kendine “Ben tüm bunları istemedim” diyor musun?

R: Her zaman. Bir kaç ay önce kendimi kaybetmenin eşiğine geldim, gerçekten paranoyak oluyordum. Ve sonra yeni bir projeye başladım, olaylar kendi kendine düzeldi. Bu duruma arkamı dönüp, görmemezlikten gelemem. Eğer yarın: “Tamam, ben alacağımı aldım, herşeyi durduruyoruz.” dersem, bu birşeyi değiştirmeyecektir. Olayları olduğu gibi kabul etmek ve üzerlerinde hiç bir kotrolüm yokmuşçasına sakin kalmak en iyisi. Ben oldukça erdemli bir insanım, bu yüzden her zaman kolay olmuyor. Ama sızlanmak hiçbirşeyi değiştirmiyor.

P: İşin ironik olan yanı şu ki, bundan 2 yıl sonra, Alacakaranlık filminin çekimlerini bitirdiğinde, seni bir yıldız yapan ve büyük ihtimal ile üstüne yapışan bu karakteri insanlara unutturmak için savaşmak zorunda kalacaksın.

R: Bu durum beni biraz korkutuyor. Başka projeler için toplantılara gittiğimde, görüştüğüm insanlar sadece Edward Cullen ve benim aramdaki yakınlık ile ilgileniyorlar. Şunun gibi: “Eğer rol ilgini çekerse ve bize Alacakaranlık’tan hayran getirirsen, rol senindir.” Sanırım böyle olduğu sürece bir kadını canlandırmama bile izin verebilirler.

P: Erkek Alacakaranlık hayranları var mı?

R: Biraz… aslında her geçen gün daha fazla adam benden imza istiyor. İmzaları eBay’de satmak için istemiyorlarsa hayranlar sanırım (Güler)

P: Yeni Ay çekimlerinin tamamlanmasından üç gün sonra bir romantik komedi olan Beni Hatırla çekimlerine başladın, onu da Alacakaranlık serisinin üçüncü filmi olan Tutulma’nın çekimleri takip etti. Eğer bunun ardından Madeleine Stowe tarafından çekilecek kovboy filmini de eklersek, bir yılda sadece 5 gün çalışmamış olacaksın.

R: Ve eğer herşey planlandığı gibi gider ise, Ocak ayında Paris’te 3 ay sürecek olan Bel Ami çekimlerine başlayacağım ve ardından da 4. ve son Alacakaranlık filmi olan Şafak Vakti’nin çekimleri başlayacak.

P: Bu sebep ile 2 yıl için dolusun.

R: Neredeyse. Yazın sonunda var olduğunu bile neredeyse unutacağım bir arkadaşımı görmek için bir haftam olacak. (Güler) Bu delilik.

P: Ben bunun şu anda etrafının saran çılgınlıktan kaçış yolun olduğunu hissediyorum.

R: … ve haksız değilsin.
paradise
Admin
Admin
paradise

Röportajlar Empty
MesajKonu: Geri: Röportajlar   Röportajlar I_icon_minitimeÇarş. Eyl. 23, 2009 10:33 am

Madchen.de web sitesi Alacakaranlık filmindeki adıyla Edward Cullen yani Robert Pattinson ile film hakkında bir röportaj gerçekleştirmiş. Haberin devamında bu röportajı izleyebilir aynı anda türkçe çevirisinide okuyabilirsiniz.

Robert Pattinson Video-Röportajından çeviri :

Mädchen.de : Vampir rolüne nasıl hazırlandın ? biraz bahseder misin ?
Robert Pattinson : Amacım gerçek bir Vampiri canlandırmak olmadı. Canlandırdığım karekterde bir Vampirle bir insanı bağdaştırmaya çalıştım. Benim tercihim tamamen insan özelikleri taşıyan vampiri canlandırmaktı.
Mädchen.de : Edward ile ortak yanların var mı ?
Robert Pattinson : Fiziksel olarak birbirimize çok benziyoruz. ( Güler ) … Hayır, çok değil; çok az özelliğimiz benziyor.
Mädchen.de : Edward karekterinde seni etkileyen nedir ?
Robert Pattinson : Edward kitapta her sorunu çözen kahraman olarak anlatılıyor. Kendi gücünün, özeliklerinin farkında değil, yaptığı iyilikler karşılığında teşekkür edilmesini anlayamıyor. O alcakgönüllü bir Kahraman. Ona : - ” Beni kurtardın ! ” denirse , Edward : -” Hayır, ben bir şey yapmadım ” der.
Mädchen.de : Hangi süper güçlerinin olmasını isterdin ?
Robert Pattinson : Zamanı durdurmayı isterdim. Ama süper güçlerle ilgilenmiyorum. Süper güçlerin oldugunda, çevrendeki insanların yardım talepleriyle uğraşırsın. İnsalar sana gelip süper gücünü kullanmak için sorabilir. Süper güce sahip olmak çok zengin olmak gibi. Çok zengin olursa, insanlar gelip borç ister, iste Süper güçlere sahip olmak gibi bir sey.
Mädchen.de : Çekimler esnasında oyunculuğundan kattığın ne oldu ?
Robert Pattinson : Hiç bir kötülük yapmadığın halde ürkütücü gözükmeye çalismak, iyi olup korkunç olduğunu yansıtmak. Vampir rolümde kimseyi öldürmüyordum. Vampir oldugunu gizleyen, korkunç taraflarını gösterdiğin halde öldürmemek. İşte bu…
Mädchen.de : Kötü Vampiri canlandırmak senin için daha mı kolay olurdu ?
Robert Pattinson : Kesinlikle, evet.
Mädchen.de : Alacakaranlık’ta hoşlandığın karekter hangisi ?
Robert Pattinson : Sanırım James. Oynamayı arzuladığım diğer karekterlerden birisi James olurdu. Eğlenceli bir rol.
Mädchen.de : Çekimlerde eğlenceli bir sahneni anlatır mısın ?
Robert Pattinson : Çekimlerin hemen ilk günü Bella’yı kurtarma sahnesini çekiyorduk. Gerçek bir kahraman olarak Bella’yı kollarıma almalıydım. Sahnem için kostüm, incecik Kristin’i kaldırıyordum ki baldırıma kramp girdi. gerçekten utanmıştım. ( Güler )

Kaynak : Mädchen Web Sitesi
paradise
Admin
Admin
paradise

Röportajlar Empty
MesajKonu: Rob'a sormuşlar : Edward ile ortak noktalarınız ne?   Röportajlar I_icon_minitimeCuma Kas. 20, 2009 10:07 pm

Edward ile ortak kişisel özelliklerin neler?
Sanırım inatçılığım, bazı açılardan. Edward bayağı kendini beğenmiş. Ben bazı konular hakkında takıntılı olabilirim. Bazı şeylere çok sahip çıkabilirim.

Neler hakkında?
İşimi nasıl yapacağım ve nasıl algılanmak istediğim konularında bazen gülünç bile sayılabilecek kadar belirgin fikirlerim var mesela. Başkalarını dinlemem. Bu yüzden yayıncım falan da yok. Buna tahammül edemem. Birisi bana birşey yapmamı söylemeye kalkarsa bu bir hata olabilir.Alacakaranlık serisi hakkında ki iyi şeylerden biri bana ufak şeyler hakkında kontrolün verilmiş olması ki bu hoşuma gidiyor. Kontrol altında tutabilmek hoşuma gidiyor.
paradise
Admin
Admin
paradise

Röportajlar Empty
MesajKonu: Geri: Röportajlar   Röportajlar I_icon_minitimePerş. Şub. 04, 2010 5:23 pm

Fransa’da yapılan söyleşide Robert’e “Bir kızı kibarca başından atmanın 5 yolunu söyler misin?” diye sormuşlar. İşte adamımızın cevaplar.

Video cevaplardan çok mimikler için izlenilmeli…

VİDEO:
https://www.youtube.com/watch?v=nvmdIePjayU&feature=player_embedded

1. Her zaman, her zaman bunu sürpriz bir şekilde yapın. Bunun geldiğini anlamamalı… [güler]

2. Her zaman bu konu hakkında sessiz olun, planlayın.

3. Her zaman doğrudan gözlerine bakın, o zaman söylediğiniz şeyde kararlı olduğunuzu anlar.

4. Bir sonraki gün onu aramayın.

5. Sonrasında onun arkadaşları ile çıkmayın. [güler]
paradise
Admin
Admin
paradise

Röportajlar Empty
MesajKonu: Geri: Röportajlar   Röportajlar I_icon_minitimePerş. Şub. 04, 2010 5:25 pm

3 Kasımda Japonya’da yapılan röportajdan bir video yayınlandı. Robert her hali ile izlenmeye, görülmeye, sevilmeye değer…

https://www.youtube.com/watch?v=iSULHbO0edc&feature=player_embedded

Soru: Japonya’yı seviyor musun?
Robert: Sanki en son bir ay önce buradaymışım gibi hissediyorum. Oysaki son gelişimin ardından 3 tane film çektim, ama halen buraya en son gelişimde neler yaptığımı hatırlıyorum. Restoranların yerini, oraya nasıl gidildiğini, otelin dışını, bana geçen hafta gibi geliyor. Japon yemeklerini çok seviyorum. Her zaman inanılmaz ve harika geliyorlar. Kobi Bifteği favorim. Dünyanın hiçbir yerinde onu bulamazsınız. Japon bifteği en iyisi…

Soru: Hobilerin neler?
Robert: Çok fazla müzik çalarım. Çok gitar çalarım. Film çekerken çok güzel bir gitar aldım. Önceden elektro gitar çalardım, ilk onunla başladım. Fiziksel şeylerde iyi değilim. Okulda spor faaliyetlerim berbattı. Garip gelebilir ama gerçekten çok kötüydüm.

Soru: 30’lu yaşlarını nasıl geçirmek istersin?
Robert: Ailem ile birlikte. Genç bir baba olmak isterim. Çocuklarımla arkadaş gibi olmak isterim. Onları çok güzel yetiştirmek isterim, böylece arkadaş gibi olabiliriz. Söylediğim herşeyi kabul ederler. [güler]

Kısa Evet – Hayır soruları:

Soru: Senaryoları ezberlemekte çok iyi misin?
Robert: HAYIR

Soru: Öpüşme sahnelerinde çok iyi misin?
Robert: Ben olsam becerikli misin derdim. EVET

Soru: Paparazzilerin hiç var olmamalarını diler miydin?
Robert: EVET

Soru: Cep telefonunu kaybedersen çıldırır mısın?
Robert: HAYIR

Soru: Zac Efron senin rakibin mi?
Robert: ….. HAYIR!

Soru: Bir gün James Bond gibi olmak ister misin?
Robert: Ehhh, belki…

Soru: Alacakaranlık’a olan ilgi senin için halen inanılmaz mı?
Robert: Kesinlikle. EVET

Soru: Rol arkadaşına aşık olmanın umutsuz bir durum olduğunu mu düşünüyorsun?
Robert: … [güler]

Robertpattinsontr
...เгє๓๓...
Moderatör
Moderatör

Röportajlar Empty
MesajKonu: Geri: Röportajlar   Röportajlar I_icon_minitimePerş. Şub. 18, 2010 8:42 pm

Başvuru yapan bir sürü aktörün olduğu ve fanların senin oynamaman için 75 bin imza topladığı bir rolü oynamak nasıl bir duyguydu.?

Bir rol için seçmelere gittiğinde birçok mükemmel erkek gözönüne alınır, insanların kuşkulanmasını beklersin ama benim gerçekten umrumda değildi.

Seninle yatmak isteyen birçok kız olmalı bununla nasıl baş ediyorsun )

bilmiyorum. bir yerde kalmak için yeteri kadar vaktim olmuyor.sadece gazetecilerle görüşüyorum. ama çok garip ki 10 yaşındaki bir kız gelip bana " lütfen beni ısır !" diyebiliyor

ısırmaktan konu açılmışken sen kimi ısırmak isterdin ?

birini ısırabileceğimi düşünmemiştim. ısırmayı sevmem =)

Profilini yönetmek için bir ders aldımı? Fanların genç insanlar .çevrende sana ne yapman gereken nasıl olman gerektiğini söyleyen birileri oldumu?

evet! Beni medya karşısında profilimi nasıl yöneteceğimi öğrenmem için bir merkez'e gönderdiler. bence bu aptalca.muhtemelen ne istersem onu yaparım çünkü ben büyük ekrandaki bir vampirim. Kötü çocuk gibi bir imajımın olması gerekiyordu. bu çok gülünç o merkeze gittiğimde hatırlıyorum ,soruları karşısında neşeleniyordum rahatsız olmuş gibi görünüyorlardı.

senin için en önemli olan nedir. Oyunculukmu? müzisyenlikmi ?

ikiside benim için çok önemli .Sanırım ben onları ciddiye alıyorum. yani uzun zamandır müzik yazmıyordum. Ben başarılı bir filmde oynayıp sonra albüm çıkaran bir diğer aktör gibi olmak istemedim. Ben gerçekten çok iyi bir albüm kompoze etmek isterim. ama bazen bu aktörlük ile karşılaştırılamaz bile.

Ne tarz müzik yapmak istersin ? indie rock ? Folk?

Folky Rock !

Twilight OST için bir şarkı yaptın. Yönetmene onu yazması için istekte bulundunmu hiç ?

hımm , ben bunu çok uzun zaman önce yazmıştım. bir çalışan bunu yönetmene vermiş ve o da bir sahneye kurgulamış bana söylemeden. önceleri ben farkedemedim. Çok mutluydum ve onu yazarı bilinmeyen bir şarkı olarak ekletmeyi teklif ettim. ama market piyasası yüzünden kabul etmediler. bu benim resmi olarak kaydettiğim ilk şarkımdı.

Edward cullen olmadan önceki hayatın nasıldı?

geçen sene soho'da mükemmel bir dairem vardı. çatısına çıkıp manzarayı izleyebileceğiniz mükemmel bir yer müzik çaldım kaydetmeye çalıştım. ama sonra "little ashes" için ispanyaya gitmem gerekti ve herşey değişti. birşeyler için araştırma yaptığım ilk şeydi. filmi henzü görmedim ama iyi veya kötüyse bile kesinlikle oyunculuk hakkındaki görüşlerimi değiştirdi , daha itaatkar yaptı.

Soho'daki büyük apartmanın parasını nasıl ödedin ?

O kadarda büyük değildi. Aslında görebilecekleriniz arasında en küçük olanıydı ve boştu. sadece 2 bahçe sandalyesi vardı başka birşey yoktu. halı yok . ısıtma yok , banyo yok duş yapmak için ailemin evine gitmek zorunda kalırdım . ama yinede mükemmeldi. Sanırım yaşam stilim bohem tarzda ayrılmak zorunda kaldığımda çok üzüldüm.

Neden ayrıldın?

çünkü londrada bazı ıslah çalışmaları vardı. ve kira 5000 pound tutuyordu. tüm yıl boyunca amerika'da kaldım twilight'ı çekmek için. kısaca arkadaşlarımın kalması için oraya kira ödüyordum . bende ayrıldım .

Londrayı özledinmi?

evet , çok .iki gün önce oradaydım ve ne kadar özlediğime şaşırdım

Şimdi nerede yaşıyorsun?

hiçbiryerde.

Yani yine bohem bi çocukmu oldun?

evet , bazı yönlerden

gelecek 10 sene içinde vampir ola cağın için memnunmusun?

evet , ama o kadar uzayacağını sanmıyorum çünkü vampirler yaşlanmaz. yani bunu önümüzdeki 2 seneden fazla yapamam. bu çok saçma olurdu.

Kaç film için anlaşma imzaladın ?

3 film için. New moon şimdiden çekilmeye başladı

İnsanların vampirlere daha çok ilgi duyması hakkında ne düşünüyorsun?

bilmiyorum. bu domino fenomen'i gibi. biri başarılı oldumu herkez vampirler hakkında senaryolar yazmaya başlıyor.

Vampirleri seviyormusun?

evet, ama bazılarının vampirlerle ilgili herşeyi seviyorum diye düşünmesini anlayamıyorum. ilk Nosferatu 'yu sevmiştim bunun gibi şeyler.

Birşeylere bağımlımısın

Van morrison'a bağımlıyım!
paradise
Admin
Admin
paradise

Röportajlar Empty
MesajKonu: Geri: Röportajlar   Röportajlar I_icon_minitimePerş. Tem. 29, 2010 10:20 pm

Kadınların gözdesi Robert Pattinson, ‘Alacakaranlık Efsanesi: Tutulma’ adlı yeni filminin gösterime girmesiyle bir kez daha gündemde.Genç aktör yeni filmlerinde çalıştığı Uma Thurman ve Reese Witherspoon’la ilişkisini ve sevgilisi Kristin Stewart ile birlikte çalışmanın zorluklarını OK Dergisi’ne anlattı.

Duyduğumuza göre sette o kadar komikmişsiniz ki Taylor Lautner şakalarınız yüzünden sürekli çekim tekrarı yapmak zorunda kaldığınızı söylüyor...
Yok canım, hiç de komik değilim (gülüyor), espri olsun diye söylüyor. Röportajlarda çok somurtkan görünmeyeyim diye hakkımda böyle söylentiler yayıyorlar (kahkaha atıyor).

Ama sizin romantik bir vampir, Taylor’ın da kaslı bir kurt adam olması adeta bir karikatür gibi değil mi? Kameralar açık olmadığında bu konuda çok gülüyor olmalısınız.
Evet komik aslında, ama daha da komik olan gerçekte benim de en az onun kadar kaslı olmam gerektiği (gülüyor). Spor salonuna gidemiyorum, ne yapalım.

Yeni filmi keyifli yapan şeyler sizin için neler?
Sanırım oyuncu sayısının artması. İlk iki filmde sadece iki çift vardı ve fazlası yoktu. Bu kez oyuncu kadrosu çok genişliyor ve herkesin hikâyede önemli bir rolü var. Yani bu kez küçük rollerden oluşan kalabalık bir kadro söz konusu. Ayrıca bu filmde ilk ikisinden farklı olarak gösterişli kavga sahneleri var. Bu da bir Alacakaranlık filmi için farklı bir duruş.

Peki bu filmdeki en sevdiğiniz sahne hangisi?
Bella’nın Jacob’ı öptüğü bir sahne var. Af dilemek için geri dönüyor ve Edward da bu konuda çok anlayışlı davranıyor. Bunun çok hoş bir an olduğunu düşünüyorum. Tüm seri içinde kendimi Edward’la özdeşleştirdiğim tek sahne. Bunu yapabilecek çok erkek olduğunu sanmıyorum ve onun iyi bir adam olduğunun göstergesi benim için.

Sevdiğin kızı başka bir erkeğin öpmesini, ona sarılmasını izlemek zor ama değil mi?
Evet ama seri boyunca hep doğrusunu bildiğini düşünerek ikisi için de kararlar aldı. Yeni filmde her şeyi berbat ettiği bir karar alıyor. Bunun üzerine de tekrar Bella’nın kendisiyle olmasına karşılık her şeyi onun istediği gibi yapacağına söz veriyor. Tutulma’nın ana konularından biri bu. Bir daha onu hiçbir şeye zorlamayacağını söylüyor Edward ve bu sözünün de arkasında duruyor. Bella’nın ona dönüp dönmeyeceğini görmesi için beklemekten başka yapacak bir şeyi yok.

Hangisini tercih edersiniz, 1900’lerin ahlaki değerlerimi 2010’un mu?
Tabii ki 2010, sanırım...

Evlilik öncesi sekse inanıyor musunuz?
Bence o dönem herkes seks yapıyordu (kahkaha atıyor) ve bunu saklıyordu. Az sayıda insan evlenmeden seks yapmama kuralına uyuyordu. Bir kadının sürekli erkeğiyle dolaşması fikri bence çok saçma. Kızların edepli davranması erkeklerin ise gösteriş için samimi olmayan hareketlerde bulunmasından hoşlanmıyorum. Gerçekten bir centilmenseniz, zaten öyle davranırsınız. Ama bunu kurallar gereği yapıyorsanız bunda yanlış olan bir şeyler vardır.

Film için “Seks olmadan seksi olmayı başarıyor” demişşiniz, sizce bu durum bir ilişki için önemli mi?
O cümle bir tartışmada geçti ben de cevap veriyordum. “Filmin seksi olması gerekiyor ama hiç seks yapmıyorlar” şeklinde bir iddia vardı. Ben de “Neden seksi olması gerekiyor ki” dedim. Ayrıca iş beklentiyle dolu anlara geldiğinde bir seksilik var ve bu yüzden birçok hayranı bulunan bir film Alacakaranlık. Herkes birinin size duyduğu aşkın yeterince güçlü olup olmadığının anlaşıldığı o anı seviyor. Ayrıca sekse duyulan korku da filmi çekici kılıyor. İki taraf da daha önce seks yapmadıysa korku iki katına çıkıyor ve bunun hakkında dört kitap yazılmış, hem de kalın kitaplar. Bence insanlar uzun süre o anda kalmayı istiyor.

Edward karakteri hakkında ne düşünüyorsunuz?
Her şey çok doğal gelişiyor. Kendinden nefret eden, hiçbir şey için yeterince iyi olmadığını, yaşamayı hak etmediğini düşünen biri. Tüm replikleri, her hareketi zaten bunları yansıtıyor. O yüzden düşünmeyi bırakıp sadece yazılanı oynamanız gerekiyor. Ama seri ilerledikçe Edward için işler daha kolaylaşıyor ve geriye dönüp eskiyi hatırlamanız, onun için mutlu olmanız gerekiyor. Edward bir anti-kahraman ama diğer yandan da tuhaf bir şekilde öyle olduğunu kabul etmeyen bir süper kahraman. Bu tür inanılmaz güçlere sahip olmak çılgınca bir şey ama neredeyse yüz yıldır kimse için bir şey yapmamış çünkü yapmak istememiş. Hep mütevazı kalmak istiyor ve kendinden nefret ettiği için dünyanın onun farklı biri olduğunu bilmesini istemiyor.

Lisede nasıl bir öğrenciydiniz?
Sıkıcıydım. Ortalama...

Her gün çalışıyorsunuz çünkü bir yandan da başka bir filmde oynuyorsunuz değil mi?
Doğru...

‘Water for Elephants’ filminde Reese Witherspoon ile çalışıyorsunuz. Birlikte sahnelerinizi çekmeye başladınız mı?
Evet ilk sahnemizi çektik. Geçmişte ‘Vanity Fair’de birlikte oynadık. O filmde onun oğlunu oynuyordum şimdi de iki âşığı canlandırıyoruz.

‘Bel Ami’de birlikte oynadığınız Uma Thurman hakkında neler diyeceksiniz?
Gerçekten harika, komik ve güçlü biri. Güçlü derken fiziksel güçten bahsediyorum. Filmde ben lider ruhlu bir erkeği oynuyorum ve o da karımı. Onu kendime boyun eğdirdiğim bir sahne vardı ve gerçekten tüm gücümü kullanmak zorunda kaldım. ‘Kill Bill’deki gibi gerçekten insan öldürebilecek kadar kuvvetli (gülüyor). İnanılmaz!

Röportajlar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Röportajlar
» Röportajlar